wz

Chovatelská stanice hovawartů Westbohemia star

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Informace o vrhu E

ODCHOVY > VRH E
Zápisová čísla, čísla pasu a číslo mikročipu

FenaPes

Zápisová č.

Barva

Jméno

Číslo pasu

Číslo čipu

Fena

7068/12

Plavá

Eimee

CZ170001055122

203096100134302

Pes

7064/12

ČZ

Edny

CZ170001035311

203096100136202

Pes

7067/12

Plavá

Enricco

CZ170001055133

203096100134584

Pes

7065/12

Plavá

Elton

CZ170001035322

203096100135291

Pes

7066/12

ČZ

Endriew

CZ170001055144

203096100135534

Informace o štěňátkách

17.10. Jelikož u nás zatím zůstává Elton, tak informace o něm budou psány již jen na hlavní stránce
10.9.
Štěňátka absolvovala další jízdu autem a stále se učíme chodit na vodítku. Již objevila všechny výhody pískoviště naší dcery a nyní je to pro ně největší lákadlo na naší zahradě. Stále u nás probíhají stavební práce, tudíž štěňátka přicházejí do styku s cizími lidmi, to nepočítám místní děti, které je denně navštěvují. Štěňátka jsou na různé zvuky nářadí tak otrlá, že při tom, když nám pracovníci řežou dlažbu, tak jim naše štěňátka rozvazují tkaničky. Začínají také napodobovat maminku a tety při hlídání našeho domu. Eimee ta krásně štěká. A večer, když je jdu zkontrolovat, tak ona se postaví před bratry a štěká na mě, dokud nezjistí o koho se jedná. Jinak mě již vyprovazí pokud odcházím z domu a zároveň nás již také hlasitě vítají. Reagují již na základní povely, hlavně fuj a zůstaň.
5.9.
Každé štěňátko již má svůj obojek a začínáme se učit chodit na vodítku. Elton si sem tam postaví hlavu, tak musím na něho čekat, ale nakonec se také umoudří a pohybuje se na vodítku bez problémů. Eimee a Edny, ty jsou úplně  v pohodě, ty to neřeší, hlavně, že se podívají někam jinam a mohou prozkoumat zase něco nového. Reaguji na volání ,,KUCIKUCI´´. Kam jdu já, tam jde se mnou osm psíků (pět štěňátek a tři naše fenky). Zavírat dveře, když jdu do domu, to je umění, štěňátka jsou všude a jsou velmi rychlá. A fotit je, to je nadlidský úkol, jakmile se přikrčim, aby bylo hezké foto, hned si to zamíří ke mně a začnou se mazlit a je po focení.
3.9.
Štěňátka jsou již naočkována, načipována. Veterinář všechna štěňátka prohlédl s konstatováním, že jsou zdravá, přátelská a kontaktní a ve skvělé kondici.
2.9.
Po třetí jsme odčervovali.
29.8.
Štěňátka se stala místní atrakcí, hlavně pro děti, které se na ně chodí každý den dívat. Nejen proto, jsou všechna naše štěňátka vhodná k dětem, jelikož dětskou společnost milují. Tento týden u nás firma provádí částečnou výměnu dlažeb na zahradě a naše štěňátka přitom pomáhají, no pomáhají, ,,ochutnávají´´ pracovníky a rozhrabávají štěrk. Už si zvykla na auto a už tolik nekňučí, když jedeme delší trasu, tak o nich ani nevím. Dnes opět autem pojedeme, odvezu jen na otočku syna na trénink a štěňátka zase vezmu sebou. V domě se některým štěňátkům líbí více, některým méně, ale nejšťastnější je s námi v domě Enricco, ten je vždy nadšený. Catty již tolik štěňátka nechrání a nechá Monču i Jessi o ně také pečovat. Monča, ta je z toho naprosto nadšená, skotačí jak malé štěňátko a skáče kolem nich jako koník, když je vyzývá ke hře. Štěňátka se po ní opičí. Jessinka, ta si k nim lehá a je celá šťastná, že se s ní mazlí, přestože jí bude za chvíli dvanáct let, není to na ní tolik znát a se štěňátky navíc omládla.Večer zase budeme vážit, štěňátka skvěle prospívají.
24.8. Štěňátka poprvé viděla kravičky. Včera jsme jeli firemním autem na projížďku a zastavili jsme se v lese, kde se štěňátkům moc líbilo. Štěňátka si v lese pod dohledem Catty hrála, tahala se o klacky a šišky. Překvapuje mě, že si zatím významně štěňátka nevšímají okrasné zahrady, ale bude to zřejmě tím, že mají k dispozici příliš mnoho hraček (měli jsme chovatelské potřeby, tak mají štěňátka všeho nadbytek). Štěňátkům granulky velmi chutnají. Nyní jsou štěňátka krmena 6 x denně. Již jsou i v noci venku, mají otevřeny dveře do psího domečku i do kotců a mohou si vybrat, kde chtějí spát. Do domu bereme štěňátka postupně po jednom. Každé štěňátko stráví v domě cca hodinu denně. Nejvíce se doma líbí Enriccovi a Eimee.
21.8.
Catty se o štěňátka láskyplně stará, hraje s nimi, ale také je upozorní pokud provedou něco co nemohou a hlavně je chrání a stále pozoruje. Dnes štěňátka měla na trávě položen žebřík a bylo legrační, jak stále prolézala tam a zpátky. Enricco ten se dnes poprvé koupal, jelikož se rozeběhl tak rychle za Catty, že si nevšiml misky s vodou, ve které celý skončil. Štěňátka již nechtějí kaši, chtějí pouze granulky.
19.8.
Štěňátka jsou podruhé odčervena, Catty stále kojí. Štěňátka už ochutnávají i granulky. Štěňátka, všichni do jednoho jsou skvělá ve všech ohledech. Dělají nám velkou radost, jak povahově, tak exteriérově. V noci ještě spinkají ve psím domečku, ale pomalu budou venku již celodenně. Přidány fotky z dnešního a včerejšího teplého dne, navíc jsem přidala video.
17.8.
Štěňátka nám dělají velkou radost, jsou to naši medvídci. Přes den jsou již venku a prozkoumávají naší zahradu. Na noc zatím chodí spinkat do psího domečku. Catty kojí a je velmi trpělivá. Stále je hlídá a vyhledává jejich společnost. Skvěle o ně pečuje, dbá o jejich čistotu. Přidala jsem mnoho fotek, ale je fakt, že kvalitní foto není jednoduché udělat, vždy když je chci v nějaké pěkné poloze vyfotit, přikleknu si a oni polohu okamžitě změní a zamíří si to ke mně. Již jsem je začala přkrmovat, aby se Catty ulevilo, ale jak to vidim, tak budeme mít otesánky. Já jim dám kaši, kterou s chutí spapají a pak se hrnou hned k mamince, aby se napili mlíčka.
13.8. Přidáno foto a video, včetně aktualizace váhové tabulky. Štěňátka byla o víkendu patřičně rozmazlována a chudák Catty, ta nestačila štěňátka pozorovat, jak se dostávali z náruče do náruče. Dnes jsme obdrželi i tetovací čísla od plemenné knihy pro naše štěňátka. Catty stále kojí a jelikož váhy jsou příznivé ještě přikrmovat nebudeme, jen Catty má cca 2,5 násobnou dávku krmiva.
9.8.
Přidáno foto a aktualizace váhové tabulky. O víkendu k nám přijdou první návštěvy se podívat na štěňátka. Štěňátka už vrčí, vydávají zvuky podobající se štěkotu, vrtí ocásky a začínají mě vítat. Jejich pohyb již připomíná chůzi, Elton a Eimee jsou zatím nejšikovnější. Elton vyje, když nasypu granule Catty, tak moc mu voní, nejraději by je papal také. Zatím přikrmovat nebudeme, Catty plně kojí, je ve skvělé kondici a štěňátka mají dobré váhové přírůstky.
6.8.
Štěňátka jsou přes den s námi v domě, za pěkného počasí, je již dávám ven, avšak zatím nikoliv volně, pouze v pelíšku. Catty je stále kojí a stará se o ně vzorně. Ještě i nyní pokud chci, aby štěňátka byla chvíli sama, tak na ni musím zvyšovat hlas, aby mě Catty poslechla, jelikož by nejraději byla pouze u štěňátek. Mateřství jí nesmírně svědčí, je na ní vidět, že je šťastná. Plaváčkům černají nosíky, jinak mají krásně tmavou a bohatou srst, černoznakáči mají všechny znaky se sytým pálením. Edny má navíc bílý znak. Štěňátka jsou hrozně milá, mazlivá a hlavně hravá. Na jejich hravost se můžete podívat na stránce video.
3.8.
Štěňátka si začala mezi sebou, ale i s hračkama hrát. Nejvíce hračky zajímají Eltona, který je vyloženě hravé štěně. Již na sebe vrčí, což je velmi legrační. Elton, společně s Ednym rád odpočívá na zádech. Enricco naopak na záda se obrací nerad, ale jakmile ho začnu šimrat na bříšku, tak je mu i v této poloze dobře. Eimee, to je zlatičko, hrozně milá fenka, moc mazlivá. A Edny ten se naopak sklidnil a z něho mazel a rád si hraje a ochutnává vše, co mu přijde do cesty. Endriew, jako ostatně všechna naše štěňátka se také rád nechá chovat, ale zatím se projevuje, jako klidnější pejsek, který má největší zájem o Catty. Přidány nové fotografie, video.
1.8.
Už štěňátka mají i zoubky, dnes dostali hračky a začíná být s nimi vesele. Okusují se vzájemně. Stále ještě hodně spinkají. Snaží se stavět na nožičky, ale jejich pohyb je ještě legrační.
31.7. Už se otevírají očička všem. Aktualizace váhové tabulky. Catty se o štěňátka prvotřídně stará. Štěňátka jsou stále čistá a voňavá a já tak mám málo práce s uklízením. V mazlení stále vede Eimee, ale jinak jsou již mazlíci všichni.
30.7.
Elton otevírá očičko. Přidáno dnešní video a foto.
29.7.
Dnes jsem již musela štěňátkům ostříhat drápky. Naše štěňátka jsou otesánci. Přestože velmi přibírají na váze a mají již všichni více než dvojnásobek porodní váhy, což svědčí o jejich zdraví, přijdou mi, že mají stále hlad. Jakmile si je vezmu k sobě, abych je pochovala, tak se snaží na cokoliv se přisát.
28.7. Uteklo to jako voda štěňátkům je již jeden týden. Catty je mimořádně pečlivá maminka a nechce je ani na chvilku opustit. Dokonce s námi dnes nechtěla jít ani do lesa na houby. Už se těšíme až štěňátka otevřou očička.
26.7. Vedra přetrvávají, tak štěňátka jsou velkou část dne s námi v domě. Štěňátkům se začínají vybarvovat nosní houby.
25.7.
Dnes bylo velké horko, proto se štěňátka s Catty přestěhovala na část dne do domu, kde byli všichni spokojení. Catty se o štěňátka s náležitou péčí stará a je již v dobré kondici. Eimee je velmi milá, přítulná fenka, jakmile ji pochovám hned se ,,zavrtá´´ a je spokojená, nejraději odpočívá na Catty tlapce. Podobně se chová i Elton. Endriew ten má rád svůj klid a když se mu něco nelíbí, tak se ozve. Edny a Enricco jsou také pohodáři, ty ale zatím nejvíce zajímá mlíčko.
23.7.
Dnes již štěňátkům odpadl pupeční provazec. Jsou již znatelně čilejší. Zatím je nejmazlivejší Eimee a Elton. Největší bojovník je Edny. Catty štěňátky vyloženě žije, je šťastná. Naše Mony stále kňučí a neustále se pohybuje kolem psího domečku, což se Catty nelíbí. Jessinka také ožila. Mony a Jessi od porodu Catty nechtějí ani jíst, přitom je krmím Purinou Proplan, kterou mají rádi.
22.7.  
Den po porodu štěňátka nabrala kolem 100 gramů, což je úžasné, stává se naopak, že první tři dny jde váha dolů. Catty je skvělá máma, jsem na ní moc pyšná. Láskyplně se o štěňátka stará a je na ní vidět, jak je šťastná. Někdo se zkrátka s mateřskými pudy narodí a Catty tento dar má. Štěňátka jsou klidná a spokojená.
21. 7.  Porod proběhl bez problémů, žádné štěňátko nemá paspárek. Plavá štěňátka mají krásně sytou plavou barvu. Edny má na hrudi bílý znak. Unikátem a určitě pejskem štěstěny bude Endriew, který se narodil ráno v 5:45 hod a váží 545 g, že by tolik náhod? Štěňátka mají vytopeno na 30 stupňů, tak jim je příjemně, za to chudák naše Catty, ale musí to vydržet. V šest hodin jsme vážili a Eimee má 532 g., Edny 572 g., Enricco 544 g., Elton 563 g., a Endriex 567 g.

 
Záznam porodu

Poř. č.

Čas porodu

FenaPes

Zápisová č.

Barva

Porodní váha

Jméno

1

1:40

Fena

7068/12

Plavá

497

Eimee

2

2:45

Pes

7064/12

ČZ

550

Edny

3

3:25

Pes

7067/12

Plavá

537

Enricco

4

5:15

Pes

7065/12

Plavá

529

Elton

5

5:45

Pes

7066/12

ČZ

545

Endriew

FOTO PRŮBĚH PORODU
inzerce psů
Google Pagerank - nashovawart.webz.czGoogle PagerankS-Rank - nashovawart.webz.czS-RankJyxoRank - nashovawart.webz.czJyxoRank
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky TOPlist