wz

Chovatelská stanice hovawartů Westbohemia star

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Odčervení

Informace

Odčervení psů - základní informace

 Odčervení patří u psů hned po vakcinaci mezi nejdůležitější pravidelné preventivní ošetření. Odčervováním, zbavujeme psy střevních parazitů, kteří u nich mohou způsobovat vážné zdravotní problémy, a to zejména u malých štěňat (poruchy trávení, průjem, zvracení, nekvalitní srst, vyhublost atd.). Velká část parazitů trávicího ústrojí psa je přenosná na člověka. Ohroženou skupinu představují hlavně malé děti.

ODČERVENÍ ŠTĚŇAT:


 Škrkavky dokáží potrápit štěňata v několika směrech. Parazitují v tenkém střevě a živí se jeho obsahem. Znamená to, že do určité míry sdílejí se psem jeho krmnou dávku, ale škodí však také mechanicky. Při opravdu velké invazi škrkavek může dojít až k ucpání nebo dokonce i prasknutí střeva.
První odčervení se provádí u štěňat ve věku 2-3 týdny a dále se opakuje ve dvoutýdenních intervalech až do věku 3 měsíců. Pro nejmladší věkové kategorie psů je vhodné na odčervení používat preparáty ve formě past. Tyto preparáty určené pro štěňata způsobují paralýzu parazitů bez jejich usmrcení, takže červi odcházejí stolicí aniž by svými toxiny ohrožovali organizmus štěněte. Štěňata by měla být odčervována zároveň s kojící fenou pro možný přenos parazitů mlékem.


ODČERVENÍ DOSPĚLÉHO PSA:


 Dospělé psy je dobré odčervovat dvakrát ročně, v rodinách s malými dětmi až čtyřikrát ročně. Pro dospělé psy jsou určeny preparáty většinou k dispozici ve formě tablet a dávkují se podle hmotnosti psa. Důležité je vědět, že odčervení nepůsobí preventivně. Je účinné v době průchodu trávicím traktem psa a jakmile je vyloučeno, může se pes infikovat znovu.  
Alternativou k odčervení je vyšetření trusu. V případě, že je negativní, není nutné psa odčervovat.
Samozřejmou prevencí proti parazitózám u psů by měl být sběr výkalů na trávnících a psích výbězích.

 
inzerce psů
Google Pagerank - nashovawart.webz.czGoogle PagerankS-Rank - nashovawart.webz.czS-RankJyxoRank - nashovawart.webz.czJyxoRank
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky TOPlist