wz

Chovatelská stanice hovawartů Westbohemia star

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Proč hovawart

Existuje mnoho plemen a každé plemeno má své přednosti. Nás si získal HOVAWART.

 Každý, kdo poprvé vidí hovawarta, je ohromen jeho krásou, hravostí  a hlubokou věrností ke své rodině, proto je těžké uvěřit, že je to skvělý hlídač. Hovawart není nikdy útočník, ale energický obránce. Nezkušený člověk, neznalý plemene hovawart, považuje hovíky spíše za společenské plemeno. Nepotřebuje příliš zkušeného pána, ale potřebuje důslednost při výchově a láskyplné zacházení. Je velmi inteligentní až dá se říci přechytřelý. Dokáže citlivě analyzovat jakoukoliv situaci a přesně ví, kdy je jejich pomoc potřebná. Divila jsem se když jsem poprvé v životě byla s hovíkem  na cvičišti v kruhu, kde figurant dráždil psy a můj hovík si lehl a dělal, že tam není. Hovíci mají vynikající paměť, takže například pokud stále budete říkat v pořadí sedni lehni vstaň, tak se Vám při výcviku určitě stane, že ze sedu si rovnou stoupne. Hovawarti příliš a zbytečně neštěkají, ale jsou stále pozorní a vše neustále kolem sebe sledují. Cizích lidí si v přítomnosti svého pána nevšímá.
   Hovawart je velmi zdravý pes, a to jak z hlediska obvyklých psích nemocí, tak z hlediska genetických nedostatků.
   Hustá srst hovawarta výborně chrání proti teplu i chladu. Srst nevyžaduje zvláštní péči.
   Využití hovawarta je obsáhlé. Od domácího mazlíčka a hlídače, přes psa vhodného na agility a jiné sportovní disciplíny. Zejména ve své zemi původu, ale nejen tam, je Hovawart stále častěji využíván jako policejní plemeno. Lze ho použít i jako vodícího psa. V severských zemích je dokonce používán jako sáňkařský pes. Je jen na Vás, co s hovíkem chcete dělat, jelikož on je vždy připraven Vám dělat radost a psychicky a fyzcicky pro něho není nic překážkou.

Proč si tedy pořídit hovawarta?    
    Protože hovawart je krásný, nepřehlédnutelný, majestátní pes, který je pracovitý, velmi inteligentní, poslušný, odvážný, vyrovaný a především výtečný hlídač se silným, zvučným hlasem, jenž odradí každého nevítaného hosta. Je věrný své rodině, ke které si vytvoří silné pouto. K dětem je tolerantní a neagresivní. Jeho srst je dokonale přizpůsobena celoročnímu pobytu venku, což je i jedna z jeho největších  předností, protože v těch největších mrazech je jim venku dobře. Důkazem toho jsou  i naše fenky, jelikož i když je velká chumelenice, tak jsou na zahradě a nechávají se zasypat čerstvým sněhem.  Hovawart je vhodný pro jakékoliv aktivní vyplnění volného času, jelikož se u něho žádné fyzické meze nekladou. Je proslulý velmi vyvinutým čichem a s kombinací s vynikající poslušnosti je přímo předurčen k záchranářské práci. Ale pokud se rozhodnete pro plemeno hovawart  budete se muset připravit na to, že Váš pejsek bude mít hodně obdivovatelů, protože  jsou to moc krásní jedinci psího pokolení.

   Láska k těmto krasavcům je na celý život. Takže pokud je Vám smutno a sháníte nového čtyřnohého miláčka, tak Vám rozhodně doporučuji hovawarta.

inzerce psů
Google Pagerank - nashovawart.webz.czGoogle PagerankS-Rank - nashovawart.webz.czS-RankJyxoRank - nashovawart.webz.czJyxoRank
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky TOPlist