wz

Chovatelská stanice hovawartů Westbohemia star

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Výchova vrhu E

ODCHOVY > VRH E

Štěňátka u nás

      
První tři týdny života tráví naše štěňátka v zahradním domečku, ve kterém jsou společně se svojí matkou. První týden života štěňátka převážně spí a papají. Později, až otevřou oči dostanou k dispozici nepřeberné množství hraček. Za pěkného počasí je bereme ven na zahradu a pokud je velké teplo tak jsou v chládku v našem domě. Do třech týdnu věku štěňátek neumožňujeme návštěvy případným zájemcům o jejich koupi, jelikož v tomto období vrh potřebuje klid a návštěvy nejsou zcela vhodné. Poté se na štěňátka můžete kdykoliv přijet podívat, i nezávazné návštěvy uvítám. Přikrmovat začínáme také kolem třetího týdne, záleží i na váze. Krmíme superprémiovým krmivem Starterem značky Royal Canin. Kvalitní potrava je jeden ze základních pilířů zdraví psa.
       Do 7 týdnů věku štěněte probíhá tzv. "období vtiskávání", které je pro budoucí vyrovnanost povahy psa stejně důležité jako období socializace. Toto období prožívají štěňata vlastně ještě u nás, proto se snažíme toto období, šňátkům udělat co nejpestřejší. Mají pravidelný kontakt s matkou a s Mony a Jessi a zároveň jsou rozmazlováni mnohačetnými návštěvami lidí různého věku. Štěňátkům poskytujeme co nejrozmanitější prostředí s různě barevnými, velkými a zvukově zajímavými podněty, navíc mají k dispozici prolézací tunely, překážky na agility, různé podložky z různých materiálů, psí stan, bazének s vodou a hlavně neomezený přístup po celé zahradě a samozřejmě přístup do domu. Jelikož máme i na zahradě jezírko, tak je již nyní oploceno. Pravidelně bereme štěňátka na vyjížďku autem.
        
Mezi 7-12 týdnem prochází štěně nejintenzivnějším "obdobím socializace". Jedná se o období, které ve větší míře ovlivní chování daného jedince v následujícím životě a zdůrazní jeho osobnost. Období socializace probíhá z velké části již u nových majitelů.
       
Štěňata budou očkována a odčervena a čipována, než odejdou do svých nových domovů. Štěňátka nestresujeme ve veterinární ordinaci raději připlácíme a veterinář provádí veškeré úkony v poklidu u nás. Předáním štěněte do rukou nových majitelů moje komunikace s Vámi nekončí :-) Pošlu Vám pozvánku na svod, jinak budu nápomocna kdykoliv.

 
inzerce psů
Google Pagerank - nashovawart.webz.czGoogle PagerankS-Rank - nashovawart.webz.czS-RankJyxoRank - nashovawart.webz.czJyxoRank
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky TOPlist